• Vergnano Jamaica Blue Mountain 125g zrno
    Vergnano Jamaica Blue Mountain 125g zrno
  • Vergnano Jamaica Blue Mountain 125g zrno
    Vergnano Jamaica Blue Mountain 125g zrno

Vergnano Jamaica Blue Mountain 125g zrno

Kód zboží: 008-001510

Expirace 11/2020

Jamaica Blue Mountain je káva s dokonale vyváženou chutí, která vyrůstá na úrodné, vulkanické půdě, s pravidelnými srážkami. Silné aroma spolu s perfektní aciditou dělají z této kávy tu nejlépe hodnocenou kávu na světě.

  • Cena vč. DPH:405 Kč
  • Cena bez DPH:352 Kč
  • Sleva:30 %
  • Původní cena:578 Kč
  • Dostupnost: Skladem
Množství:

Vergnano Jamaica Blue Mountain 125g zrno

Káva vyrůstá na úrodné, vulkanické půdě, s pravidelnými srážkami a především v ostrovním podnebí zahaleným mlhou a mraky, kryjící kávu před slunečním žárem. Všechny tyto faktory způsobují vznik vyjímečné kávy se sladkou vůní připomínající kvítí (znatelné především při přivonění k čerstvě praženým zrnům), bohatou chutí a plným tělem se střední kyselostí a kakaovým koncem.

Aby se káva mohla nazývat Blue Mountain Jamaica (JBM) musí vyrůstat ve výškách do 1800 m v Portlandských osadách, St. Andrew, St. Mary a St. Thomas zahrnující oblast o rozloze 6000 ha. Kávové plantáže v horách Blue Mountain jsou charakteristické malými holdingy o rozloze do 4 ha ale jsou zde i firmy o rozloze až 70 ha. Nachází se zde okolo 25000 drobných pěstitelů. Ve skutečnosti je oblast, kde se káva pěstuje, realtivně malá a exportní roční produkce činící mezi 1000-1350 t je ve srovnání se světovými standardy nepatrná, rovna např. 0,1% Kolumbijské roční produkce aneb 3 hodiny Kolumbijské produkce kávy.

Nedostatek a exkluzivitu kávy podtrhuje fakt, že káva JBM je ve skutečnosti jedinou kávou na světě balenou do dřevěných sudů oproti běžně používaným jutovým pytlům. Důležitější než kdy jindy je skutečnost, že dnes každý sud kávy musí projít kotrolou JCIB (formálně pod kontrolou The Regulatory Division) kdy je všechna nepražená káva pečlivě zkontrolována před vlastním exportem. Toto je časově náročná procedura, která může způsobit zpoždění ale kvalita je prvořadá a přísně kontrolovaná zajišťující, že všechna káva JBM opouštějící ostrov je jen té nejvyšší kvality.

Mimoto, JCIB nastavuje přísná pravidla pro pěstování, sklízení, zpracování a prodej kávy aby zajistila, že každý šálek JBM kávy je a bude vždy v excelentní kvalitě.

Při dnešní extrémně nízké produkci nepražené kávy JBM a exportu 85-90% produkce kávy do Japonska, zůstává JBM exkluzivní, luxusní, vzácnou a lahodnou delikatesou.

 

DOPRAVA NAD 2.000,- ZDARMA

Dopravné pomocí DPD - 79,- 

DPD s dobírkou - 99,-

Uloženka - od 33,-

Zásilkovna - od 45,-

 

 

 

 

 

Přihlášení


Zákaznický servis

737 105 155